HAKKIMDA

AYDAN ÜSTKANAT

Yemek stilisti, gastronomi yazarı ve yemek fotoğrafçısı.

2014 senesinde Gourmand tarafından Avrupa’nın en iyi şef yazarı seçildi.

Bu dünya sadece bizim değil diyenlerden. Bu anlamda toprağa, bitkilere ve hayvanlara saygı duyanlardan. Ciddi bir hayvan hakları savunucusu.

Yiyeceğimiz kadar tüketelim, toprağın dokusuna zarar vermeyelim ilkesinden yola çıkar. Yerli tohum onun için önemlidir.

En kıymetlileri; sakız, zeytin, meyva ağaçları ve buğday.

Ahlaklı tüketimın bayraktarlığını yapıyor; gözü dönmüş üretim ve tüketim biçimlerini reddediyor. Dünya kaynaklarını bilinçsizce tüketimine karşı. Mevsiminde beslenmenin, aç gözlü olmamanın gıda tüketimindeki önemini her fırsatta yazar, dile getirir.

Müzik tutkunu bir kocası, iki köpek ve üç kedisi var.

Reaktif hipoglisemi olunca çok sevdiği çikolatalar ve reçeller hayatından çıktı, şekeriz bir gurme mutfağı yaratarak, kitabını yazdı. Bir gün mutlaka şeker paketlerinin üzerine de tıpkı sigarada olduğu gibi “sağlığa zararlı” yazılacak diyor. Sen de destek olmak istersen Change.org’da başlattığı kampanyaya bir imza atabilirsin.

Tembelliği, ukalalığı, faşistliği sevmez, sadece tüketenleri, kronik mutsuzları, her şeyi bilirim diyenleri hayatına dahil etmez.

Bu yazı HAKKIMDA kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

HAKKIMDA için 2 cevap

  1. Merhaba Aydan Hanım,
    Başlattığınız kampanya için sizi tebrik ediyorum.Ben de destek olmak için imzamı attım.Şekerin zararlarının da farkındayım ama tüketiyorum.Umarım bir gün ben de şekersiz yaşamayı başarabilirim.Sevgiler…

    • Aydan Ustkanat der ki:

      Merhaba, desteğiniz için teşekkür ederim. Şeker bağımlılık yapıyor, yeme/içmenin merkezinde ve çocukluğumuzdan itibaren kanımıza giriyor. Uzaklaşmak bir günde olmuyor. Zaten ilk adımı attınız :) Sevgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*